GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY

Atrakcje

Most zwodzony w Dziwnowie
Most zwodzony w Dziwnowie

Do połowy lat 50 miejscowość nie miała żadnego stałego połączenia z lądem. Zanim w 1994 roku wybudowano istniejący obecnie most istniała w tym miejscu drewniana konstrukcja unoszona przęsłem. Nie spełniała jednak wymogów bezpieczeństwa. Obecna przeprawa o skomplikowanej konstrukcji stalowej, pomalowana na czerwono, już z daleka przyciąga wzrok. Podnoszenie mostu trwa kilka minut, a odbywa się latem co dwie godziny w godzinach parzystych (dodatkowo w wysokim sezonie o 13;00,17:00, 19:00 i 21:00), a poza sezonem - według potrzeb. Podnoszone jest tylko jedno przęsło, od strony wyspy Wolin. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i stanowi niewątpliwą atrakcję turystyczną. 

Park Miniatur i Kolejek
Park Miniatur i Kolejek

To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Państwa miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6,48m, a najmniejsza (Jastarnia) jest niższa od dorosłego człowieka

Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!

Bałtycki Park Dinozaurów
Bałtycki Park Dinozaurów

Bałtycki Park Dinozaurów to miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu.

Znajduje się tu ścieżka edukacyjna, zagrody z żywymi zwierzętami, plac zabaw, wystawa minerałów oraz sklep z pamiątkami i restauracja. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji.

Konkatedra św. Jana Chrzciciela
Konkatedra św. Jana Chrzciciela

Konkatedra Najświętszej Marii Panny, św. Jana Chrzciciela i św. Faustyna biskupa w Kamieniu Pomorskim – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Historyczna katedra diecezji kamieńskiej.

Od roku 1972 świątynia pełni funkcję konkatedry diecezji, a następnie archidiecezji szczecińsko - kamieńskiej.

1 września 2005 roku konkatedra oraz sąsiadujący z nią zespół budynków rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostały uznane za pomnik historii. Katedra jest najstarszym obiektem sakralnym na Pomorzu Zachodnim z najstarszą znaną więźbą dachową z terenu Polski.

Od 1964 r. na organach kamieńskich koncertują znakomici organiści z całego świata, w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, organizowanego przez Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu
Ruiny Kościoła w Trzęsaczu

Kościół w Trzęsaczu jest jednym z ciekawszych zabytków Pobrzeża Szczecińskiego nad Morzem Bałtyckim. Znajduje się na Pomorzu Zachodnim w gminie Rewal. W chwili budowy kościół zlokalizowany był 2 kilometry od morza. Dzisiaj pozostała wyłącznie część jego południowej ściany. Reszta runęła dawno do Morza Bałtyckiego, które podmywając klif, zagarniało kolejne metry lądu.

Nazwa „Trzęsacz” pochodzi od słowa „trzęsienie”, gdyż to trzęsienie ziemi odczuwali okoliczni mieszkańcy, kiedy morze podmywało ląd. W języku naukowym taki proces nazywa się abrazją, jednak ludzie określali to zjawisko po prostu jako „trzęsacz”. Nazwa ta przylgnęła później także do miejscowości. W języku niemieckim Trzęsacz określany był jako Tom Have, Thom Have, a później Hoff.

Latarnia Morska w Niechorzu
Latarnia Morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu położona na klifowym brzegu, jest ulubionym miejscem turystów odwiedzających gminę Rewal. Wybudowana w 1866 r. mierzy 45m wysokości. Jest to druga pod względem wielkości latarnia nad Bałtykiem.

Budynek wykonano z cegły. Wieża latarni ma charakterystyczny kształt. Początkowo przekrój jest czterokątny by przejść później w ośmiokąt.  W czasie II wojny światowej częściowo została zniszczona, a po wojnie udało się ją odbudować. Klifowy brzeg zabezpieczono przed podmyciem betonowymi opaskami.

Molo Międzyzdroje
Molo Międzyzdroje

Jeśli spędzasz urlop w Międzyzdrojach, nie możesz pominąć tego miejsca. Wchodzące w głąb Zatoki Pomorskiej molo to prawdziwa wizytówka miasta. Spacer po nim to doskonała okazja, aby w pełni poczuć prawdziwy klimat nadmorskich wakacji oraz podziwiać przepiękne widoki. 

Pierwszy niewielki, drewniany pomost powstał w tym miejscu już w 1885 roku. Otrzymał wtedy imię niemieckiego cesarza Fryderyka III. Kolejne molo na tym miejscu również było drewniane. Powstało ono dzięki środkom międzyzdrojskiego przedsiębiorcy Bötthera, który przeznaczył na ten cel 250 tys. marek. Wtedy też zbudowano tam przystań dla statków pasażerskich oraz kawiarnię. Przez lata molo było kilkukrotnie niszczone przez sztormy i odbudowywane. Doszczętnie zniszczone zostało podczas I wojny światowej, kiedy to zostało wysadzone w powietrze z obawy przed desantem wojsk radzieckich. Budowę obecnego molo rozpoczęto na początku lat 90-tych. Przebiegała ona dwuetapowo - w 1994 roku oddano do użytku pierwszy odcinek, a parę lat później zaczęto jego wydłużanie. Oficjalne otwarcie nastąpiło 19 marca 2005 roku. 
Woliński Park Narodowy
Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy

Na terenie Polski funkcjonują tylko dwa Nadmorskie Parki Narodowe, a jednym z pośród nich jest Woliński Park Narodowy - znajdujący się na wyspie Wolin. Rozciąga się od krańców Świnoujścia, w okolicach miejscowości Międzyzdroje, Wisełka aż po Międzywodzie. Utworzono go już w 1960 roku, a powiększono w 1996. Park ten obejmuje, poza obszarem lądu, także przybrzeżny pas Morza Bałtyckiego o szerokości jednej mili morskiej (1852m).

Ochrona roślin i zwierząt:

  • Chroni się tutaj aż 54 gatunki roślin np widłaki, pajęcznicę liliowatą czy znanego prawie wszystkim nadmorskiego mikołajka. 
  • Park to także siedlisko przedstawicieli świata zwierząt - głównie ptaków - ponad 200 gatunków wraz z symbolem parku - największym występującym w Polsce drapieżnikiem - orłem bielikiem. 

Ciekawostka:

  • Ciekawostką parku jest Pokazowa Zagroda Żubrów - to miejsce rekonwalescencji także innych gatunków świata fauny, w oddzielnych zagrodach umieszczone są: jelenie, dziki i orły bieliki. Po rekonwalescencji, zwierzęta te wypuszczane są na wolność